خبرنامه

مزایای عضویت

تبلیغات

نیاز به اسپانسر تنیس|تیم تنیس روی میز تبلیغات در سایت|سایت پرشین کیا

آمار سایت


5 : تعداد افراد آنلاین
سال تاسیس : 16/12/85
آی پی شما : 54.158.15.97
تعداد بازدیدها : 2415727
آخرین به روز رسانی : 95/01/28
تعداد اخبار : ۱۸۷
عضو خبرنامه : 2998

تبلیغات در سایت

اخبار سایت


کد خبر : 149
تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۴:۱۰  
تعداد بازديد : ۱۴۹۳  
سرویس : شبکه  
مشاهده نسخه چاپی این مطلب  
ارسال به دوستان  

  • چگونگی گرفتن پشتیبان از System State در Windows Server 2008
  • ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان از System State در Windows Server 2008، پشتیبان تهیه نمود؟ در این خصوص می بایست عرض کنم که محیط گرافیکی ابزار Windows Server Backup این توانایی را ندارد که بتواند از صرفا System State، پشتیبان تهیه کند. به عبارت دیگر، در ابزار Windows Server Backup در Windows Server 2008، تنها دو نوع پشتیبان گیری می توان انجام داد که عبارتند از:

    Full Server Backup: با انتخاب این نوع روش پشتیبان گیری، از تمامی اطلاعات و پارتیشن های موجود در سرور مورد نظر پشتیبان گیری به عمل می آید.
    Volumes Backup: در این روش پشتیبان گیری، تنها می توان از تمامی اطلاعات موجود در پارتیشن های مورد نظر خود پشتیبان بگیرید. البته در این حالت گزینه ایی وجود دارد که به شما در انتخاب پارتیشنی که سیستم عامل و اطلاعات مورد نیاز جهت بوت شدن سیستم ذخیره شده اند، کمک می کند. به شکل زیر نگاه کنید:
     اگر کنسول windows server backup را باز کنید و در پنل Action اقدام به تهیه پشتیبان کنید مشاهده می نمایید که خبری از گزینه مرتبط با گرفتن پشتیبان از System State نیست! این یکی از کمبودهای محیط گرافیکی ابزار Windows Server Backup است که مایکروسافت آن را در Windows Server 2008 R2 برطرف نموده است.

     جالب است که بدانید در Windows Server 2008، درست است که نمی توان از طریق محیط گرافیکی اقدام به گرفتن پشتیبان از System State نمود، اما این توانایی در محیط کامندی سیستم عامل و با استفاده از ابزار wbadmin وجود دارد.