خبرنامه

مزایای عضویت

تبلیغات

نیاز به اسپانسر تنیس|تیم تنیس روی میز تبلیغات در سایت|سایت پرشین کیا

آمار سایت


4 : تعداد افراد آنلاین
سال تاسیس : 16/12/85
آی پی شما : 54.224.91.246
تعداد بازدیدها : 2421688
آخرین به روز رسانی : 95/01/28
تعداد اخبار : ۱۸۷
عضو خبرنامه : 2998

تبلیغات در سایت

اخبار سایت


کد خبر : 4
تاريخ انتشار : ۱۳۸۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۳۳:۱۳  
تعداد بازديد : ۵  
سرویس : آموزشی  
مشاهده نسخه چاپی این مطلب  
ارسال به دوستان  

 • آشنایی با مدارک رسمی مایکروسافت (MCP)
 • این مدارک که به مجموعه آنها MCP) MICROSOFT CERTIFIED PROFESSIONAL) گفته می شود ،طی امتحانات استانداردی به افرادی که در بکارگیری یا پیاده کردن یکی از محصولات یا فناوری های مایکروسافت مهارت کافی کسب کرده اند داده می شود. کسب این مدرک نشان دهنده آن است که دارنده مدرک می تواند به بعضی از اطلاعات فنی موجود در سایت مایکرسافت دسترسی مستقیم داشته باشد همچنین مایکروسافت دارندگان این مدرک را به کنفرانس ها و سمینارهای فنی خود دعوت می کند و مجله ای را هم مخصوص این افراد منتشر می کند. حال انواع مختلف این مدارک کدامند ؟

  مدرک MCSA
  مدرک MICROSOFT SYSTEM ADMINISTER CERTIFIED به افرادی داده می شود که در زمینه مدیریت شبکه و محیط های سیستمی مبتنی بر سیستم عامل های ویندوز مهارت کافی داشته باشند . پس برای کسب آن باید از توانایی مدیریت این سیستم عامل و مدریت شبکه با استفاده از آن برخوردار بود .کسی که نامزد دریافت این مدرک می شود و برای دریافت آن در آزمون شرکت می کند باید 6 تا 12 ماه تجربه پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل روی شبکه و مدیریت یک سیستم عامل روی رایانه شخصی و یا پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل روی شبکه هایی با بیش از 200 کاربر را داشته باشد

  مدرک MCSE
  افرادی که به تحلیل نیاز های یک طرح تجاری طراحی و پیاده کردن یک زیر ساخت مبتنی بر محصولات و سیستم عامل های MICROSOFT می پردازند و بر این اساس راه حل هایی را به کارفرمایان ارایه می دهند.مدرک MCSE ( (MICROSOFT CERTIFIED SYSTEM ENGINEERرا به عنوان تایید توانایهایشان اخذ می کنند. در واقع این مدرک برای مهندسان سیستم ، مهندسان پشتیبانی فنی ، تحلیل گران سیستم و تحلیل گران شبکه مناسب است.
  لازم به ذکر است که این مدرک از پرطرفدارترین مدارک فنی به حساب می آید کسی که برای دریافت این مدرک اقدام می کند باید دست کم تجربه ای یک ساله در پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل تحت شبکه با 2000 کاربر و در 5 نقطه فیزیکی داشته باشد. علاوه بر آن نامزد MCSE باید دست کم یک سال تجربه در زمینه پیاده کردن و مدیریت سیستم عامل روی رایانه شخصی و طراحی زیر ساخت شبکه داشته باشد .

  مدرک MCDBA
  MCDBA مخفف عبارت MICROSOFT CERTITFIED DATABASE ADMINISTRATOR به مدیران پایگاه داده های SQL اختصاص دارد که به طراحی پیاده سازی و مدیریت این کار در SERVER مشغول اند . در حال حاضر این مدرک روی SQL SERVER 2000 ارایه می شود.

  مدرک MCT
  دارندگان این مدرک MCT (MICROSOFT CERTIFIED TRAINED ) استادانی هستند که از سوی مایکروسافت برای تدریس و آموزش دوره های مایکروسافت تایید شده اند. برای دریافت این مدرک باید یکی دیگر مدارک MCP را داشت .
   
  مدرک MCAD
  MCAD مخفف عبارت MICROSOFT CERTIFIED APPLICATION DEVELOPER می باشد مدرکی است برای کسانی که از فناوری های مایکروسافت برای توسعه و نگهداری برنامه های کاربردی و برنامه های تحت وب و سرویس های داده ای استفاده می کنند. افرادی که به XML و NET تسلط دارند و از آنها برای ارایه برنامه های مختلف استفاده می کنند.
  کسانی که برای دریافت این مدرک نامزد می شوند باید یک یا دو سال تجربه در این زمینه داشته باشند. برنامه نویسان و تحلیلگران برنامه و تولید کنندگان نرم افزار می توانند برای کسب این مدرک اقدام کنند.

  مدرک MCSD
  دارندگان مدرک MICROSOFT CERTIFIED SOLUTION DEVELOPER افرادی هستند که با فناوری ها سیستم های عامل و معماری ویندوز راهکارهای مناسبی را برای صاحبان صنایع و تجارت طراحی کرده و توسعه میدهند . دست کم دو سال تجربه کاری برای خواستاران این مدرک لازم است. داشتن این مدرک را به مهندسان نرم افزار و تولید کنندگان برنامه های کاربردی و مشاوران فنی توصیه می کنیم .

  مدرک MOS
  این مدرک مخفف MICROSOFT OFFICE SPECIALIST می باشد و به کسانی داده می شود که در کار با برنامه های OFFICE مهارت کافی داشته باشند. از آنجا که مجموعه OFFICE در بیش از 100 کشور و به 18 زبان در اختیار کاربران قرار می گیرد می توان آن را فراگیرترین مدرک مایکرو سافت دانست. بد نیست بدانید که ماهانه 32 هزار نفر در سراسر دنیا این مدرک را دریافت می کنند.

  مدرک SPECIALIST MASTER MICROSOFT OFFICE INSTRUCTOR
  این مدرک به کسانی داده می شود که برای تدریس بخش های مختلف OFFICE مهارت کافی داشته باشند جهت دریافت این مدرک باید دست کم 2 سال باید تجربه تدریس در این زمینه داشته باشید.