خبرنامه

مزایای عضویت

تبلیغات

نیاز به اسپانسر تنیس|تیم تنیس روی میز تبلیغات در سایت|سایت پرشین کیا

آمار سایت


3 : تعداد افراد آنلاین
سال تاسیس : 16/12/85
آی پی شما : 54.80.198.173
تعداد بازدیدها : 2421265
آخرین به روز رسانی : 95/01/28
تعداد اخبار : ۱۸۷
عضو خبرنامه : 2998

تبلیغات در سایت

اخبار سایت


کد خبر : 93
تاريخ انتشار : ۱۳۸۹/۱۱/۱۹ - ۲۱:۲۴:۴۴  
تعداد بازديد : ۱۸۷۷  
سرویس : برنامه نویسی  
مشاهده نسخه چاپی این مطلب  
ارسال به دوستان  

 • پایگاه داده > حجم بالای اطلاعات در Database و راهكارهان آن

 • دیتابیس ها تقریبا بیش از حدی كه صاحبشان تصور می كنند گسترش می یابند .آنها با یك سری اطلاعات تراكنشی غیر ضروری پر می شوند و در نتیجه مشكلاتی همچون از بین رفتن فضای دیسك ،كارایی ضعیف ،كند بودن دستیابی كاربران و وقفه در انجام جستجو را ،كه موجب ناراحتی شدید آنها می شود ،به وجود می آورند . 

  Laryy Cuda ، سرپرست پروژه انتقال و آرشیو دیتا در شركت Kennametal می گوید: دیابیس مملواز اطلاعات ،ماه ها به علت ظرفیت بسیار بالای فضای دیسك محصولاتمان دچار اختلال نشده بود ،اما طبق تصمیم مدیریت مادیگر نمی توانستیم دیسك هایمان را به خطر بیاندازیم . 
  دیتابیس SAP با سرعت 27 گیگا بایت پر می شد تا اینكه شركت با استفاده از eCONtext از شركت lxos software AG در Grasbrunn الملن مقدار اطلاعات آن را كاهش داد.در نتیجه تراكنش هایی كه 6 ثانیه انجام می شود و شركت سالیانه تقریبا 700000 دلار تنها از نظر هزینه سخت افزار صرفه جویی می كند در حال حاضر دیتابیس شركت به میزان 2 ترابایت فضا اشغال كرده ویك ترابایت دیتا در آر شیوهای با سرعت بالا قرار دارد . 
   
  شركت Kennametal دارای یك محیط 64 HP-UX برای برنامه های كاربردی SAP ERP و دیابیس Oracle &.l خود می باشد . 
  آرشیو نمودن اطلاعات دیتابیس به علت در خواست های متعدد برای محصولات رقابتی وتفاوت مقررات حفظ اطلاعات در ایالات متحده و سایر كشورها هرگز به سرعت انجام نمی شود ،زیرا شركت ها باید در مورد نوع اطلاعاتی كه باید بایگانی شود ،چگونگی انجام كار ،ابزارهای موجود و بهترین اقداماتی كه می توان انجام داد تصمیم گیری نمایید . 

  كاهش اطلاعات 
  طبق گزارش Meta Group اطلاعات به میزان 125 درصد در سال افزایش می یابد.  80درصد از این اطلاعات در سیستم های غیر فعال باقی می مانند و كارایی دچار اختلال می سازند.Charlie Garry مدیر ارشد برنامه در Meta Group واقع در Stamford كانكتیكات می گوید: بسیاری از شركت ها ی بزرگ قانونی را كه به حفظ مقدار بسیار زیادی اطلاعات برای مدت طولانی نیاز دارند و نیز پروژهای یكپارچه را كه منجر به افزایش چشمگیر اطلاعات می شوند ،به اجرا در می آورند و چنین كارهای مشكل را پیچیده تر می كند . 
  یك سری از مقررات ،هر گونه فعالیت بایگانی را بی نهایت پیچیده و مشكل می سازد :قوانین Sarbanes-Oxley ،SEC Rule 17a ، Health Insurance Problility ، Accountability و تعدادی قوانین دیگر سبب شده اند تا مدیریت اطلاعات به یك مسئولیت مملو از مشكلات تبدیل شود .پیا مدهای قانونی عدم وجود روشی برای وجود برای بایگانی اطلاعات از دیابیس ها می تواند بسیار خوشایند باشد. در ضمن دلایل بسیاری برای الزام تنظیم و فعال نمودن سریع یك استراتژی بایگانی وجود دارد .به غیر ازتمام شدن فضای دیسك (كه شركت Kennametal آن را تجربه نمود ) شركت های مختلف مشكلات بی شماری را گزارش نموده اند كه از آن جمله می توان قطع كامل سیستم در زمانیكه دیتابیس به پردازش بسیار نیاز دارد ،عدم موفقیت در تهیه نسخه های پشتیبان هنگامی كه باید از اطلاعات زیادی در پنجره موجود پشتیبان تهیه شود و نهایتا وقفه زمانی در تراكنش ها در هنگام جستجو میلیون ها ركورد ،نام برد . 
  در شركت Soutwest Gas در لاس وگاس جداول موجودی شامل 60 میلیون ردیف بود .Luca Cotron ، تحلیلگر سیستم های شركت می گوید :هر چه دیتای بیشتری در سیستم تولید می شود . كاربران از طولانی بودن زمان كوئری ها شكایت دارند . 
  Cotrone برنامه Applimatin Archiver از شركت Applimatin ، واقع در نیویورك را برای یك دیتابیس Oracle &I ،كه به میزان یك گیگا بایت در ماه افزایش می یافت ، اجرا نمود .اكنون در دیتابیس فوق در صد گیگا بایت ثابت مانده است و به عنوان یك مثال ،با یگانی جدول یك دفتر كل ،18 گیگا بایت فضا را ذخیره می كند . جستجو ها نیز از چند دقیقه به چند ثانیه رسیده اند . 
  شركت Southwest Gas بر خلاف شركت Kennametal ، كه تدابیری را برای اتو ماتیك سازی آرشیو تنظیم می نماید ،به آرشیو دستی می پردازد .هر ماه یك مدیر دیتابیس 30 دقیقه زمان برای انتخاب فایل هایی كه باید بایگانی شود صرف می كند .تصمیم گیری برای انتخاب فایل ها بر اساس قدمت آنها در دیتابیس برنامه موجودی صورت می گیرد .به عنوان مثال ،فایل هایی كه قدمت آنها از 30ماه بیشتر است می توانند از سیستم تولید به محل ذخیره اطلاعات Applimatin ، كه ارزانتر است انتقال داده شوند .كاربران می توانند از طریق برنامه اصلی به چنین فایل هایی دسترسی داشته باشند . 

  انتقال دیتا به نوار پاسخ مشكل نیست 
  مدیریت یك دیتابیس مملو از اطلاعات غیر ضروری خوشایند نیست و در اغلب موارد پاكسازی و انتقال داده ها بر روی نوار (كه زمانی بسیار رایج بود) نیز گزینه چندان مناسبی به نظر نمی رسد . با انجام پاكسازی و حفظ اطلاعات ،باز یافت باید به طور دستی انجام شود و بسیاروقت گیر است . 
  Lois Hohges تحلیلگر ارشد سیستم های تجاری شركت Tektronix (شركت اجرا كننده مانیتورینگ وسنجش آزمایشگاهی واقع در Beaverton ) می گوید: با پاكسازی اوراكل كاربران دیگر به دیتا دسترسی ندارند .قوانین مالی بین المللی به این معنا نیز می باشد كه پاكسازی و حذف اطلاعات به طور قانونی باید به موازات قانونی انجام شود . 
  چون این كشور در27 كشور شعبه دارد تعیین نوع دیتایی كه باید در دیتابیس 120گیگا بایت آن بایگانی شود بسیار پیچیده است .تنها یكی از چندین برنامه را در نظر می گیریم :شعبه این كشور در چین به حفظ دیتا برای 15 سال، درسال نیاز دارد .در ضمن سیستم علاوه بر مسئله حفظ اطلاعات وزبان باید مجمو عه كاراكترهای مختلف را برای آسیا كنترل كند . 
  Tektronix  اطلاعات تراكنشی را هر سه ماه یكبار با استفاده از Live Archive محصول شركت Outer Bay Technologies ، واقع در Campbell كالیفر نیا بایگانی شود . 
  در ابتدا اطلاعات مجددادسته بندی می شود (در اوراكل موجود اطلاعات به ترتیب اولویت انتخاب شده و مقدار آن كاهش می یابد) سپس این مقدار اطلاعات به یك زیر ساخت ارزانتر انتقال می یابد . اما كاربران می توانند از طریق یك صفحه نمایش و بدون هیچگونه درد سر به تمام اطلاعات دسترسی پیدا كنند . 
  Outer Bay یكی از جهار رقیب اصلی است كه به سهم یك میلیارد دلاری در بازار برنامه های آرشیو چشم دوخته است .طبق گزارشات Gatner شركت Princeton Softech واقع در Princeton نیو جرسی با بیش از 50 در صد از سهم بازار از دیگران پیشی گرفته است .این شركت نیز مانند Outer Bay (كه در مقام دوم قرار دارد) دیتابیس های اوراكل ،مایكرو سافت ، Sybas ، Informix ، IBM را مورد توجه قرارداده است. Applimation تمركز خودرا براوراكل قرارداده در حالیكه Ixos Software برنامه های بایگانی خود را برای در شركت SAP AG ، Siebl Systems تهیه می نماید .