خبرنامه

مزایای عضویت

تبلیغات

نیاز به اسپانسر تنیس|تیم تنیس روی میز تبلیغات در سایت|سایت پرشین کیا

آمار سایت


6 : تعداد افراد آنلاین
سال تاسیس : 16/12/85
آی پی شما : 54.224.91.246
تعداد بازدیدها : 2421725
آخرین به روز رسانی : 95/01/28
تعداد اخبار : ۱۸۷
عضو خبرنامه : 2998

تبلیغات در سایت

اخبار سایت


کد خبر : 97
تاريخ انتشار : ۱۳۹۰/۰۲/۱۱ - ۰۰:۴۵:۳۵  
تعداد بازديد : ۱۸۳۰  
سرویس : آموزشی  
مشاهده نسخه چاپی این مطلب  
ارسال به دوستان  

 • iCache چيست و چگونه کار مي کند؟

 • مقدمه:
  يک فرد متوسط درحدود 9 کارت اعتباري، يا debit با خود حمل مي کند. اين ها براي جاي گرفتن درکيف پول شما چيزهاي زياد و حجيمي به شمار مي روند. آيا اگر شما مي توانستيد همه اين چيزها پلاستيکي را با يک وسيله کوچک که بتواند کار همه اين کارت ها را انجام دهد جايگزين کنيد بهتر نبود؟ اين دقيقاً همان چيزي است که سازندگان iCache در ذهن داشته اند. با در نظر گرفتن اين نکته که در طي 40 سال گذشته تکنولوژي ساخت کارت هاي اعتباري يا debit کوچک ترين تغييري پيدا نکرده است، سازندگان iCache تصميم گرفتند روشي را که با استفاده از آن، ما مبادله هاي مالي و تجاري خود را به انجام مي رسانيم، روزآمد کنند. iCache ازنظر ضخامت به باريکي يک تلفن سلولي Razrاست و شکل ظاهري آن، iPod را به ذهن متبادر مي کند. اساساً، iCache داده ها از هر نوع کارت اعتباري، debit و loyalty (به عنوان مثال، کارت تخفيف سوپر مارکت شما) يا که مي تواند نظر افراد جوان و کساني که به تکنولوژي علاقه زيادي دارند و مي خواهند مبادلات مالي خود را به روشي ايمن و امن به انجام برسانند به خود جلب کند. اين، اولين نوع از اين ابزار است: يک کيف پول ديجيتالي که امنيت آن توسط اثر انگشت دارنده آن تأمين مي شود. iCache نه تنها مي تواند براي خريد هاي هر روزه مورد استفاده قرار گيرد، بلکه همچنين مي تواند روشي را که مردم از طريق آن مسافرت مي کنند نيز تغيير دهد.به جاي حمل کيف پولي مملو از کارت هاي اعتباري در حالي که ازاين ها گذشته، اين وسيله تنها توسط بانک ها ومؤسسات مالي، دراختيار تعداد اندکي از مشتريان منتخب توزيع شده است. اما نگاهي به توانائيهاي اين وسيله خالي از لطف نيست.در واقع Jonathan Ramaci، مدير ارشد اجرايي کمبريج، Mass-based iCacheاعلام کرده که 7 ميليون يونت ازاين وسيله تا پايان سال 2009 به فروش خواهد رسيد.اما دقيقاً چگونه يک وسيله واحد مي تواند جايگزين تمام کارت هاي اعتباري شود؟ براي يافتن پاسخ اين سؤال، ادامه اين مقاله را درمورد آگاهي از چگونگي کارکرد iCache و اين که به چه ترتيب مي توانيد از اين وسيله سفري واحد استفاده کنيد مطالعه نمائيد.

  سيستم کارکرد iCache

  نام iCache، به شکل اتفاقي انتخاب نشده است. براساس اعلام سازندگان اين وسيله، حرف*، به شخصي سازي اين وسيله اشاره مي کند، بخش cache نيز به cash معني "پول نقد" و هم cache که مجموعه اي ازداده ها ذخيره شده در يک مکان است اشاره مي کند. اما مکانيسم دقيق اين وسيله چگونه است؟ اجازه دهيد نگاهي به چگونگي کارکرد اين وسيله بيندازيم. وقتي شما iCache خود را دريافت کرديد، آن را با استفاده از يک کابل USB به کامپيوتر متصل مي کنيد. سپس شماره کارت ها و تاريخ انقضاي آن ها را که بر روي iCache شما لود مي شود، واترد مي کنيد. مي توانيد اطلاعات مربوط به تمامي کارت هاي خود شامل کارت هاي اعتباري، کارت هديه ، کارت بنزين، کارت هاي loyalty وغيره را وارد کنيد. شما کارت تان را با قراردادن اثرانگشت خود بر روي نوار بيومتريک آن فعال مي کنيد. سپس ليست کارت هاي خود را بر روي صفحه LCD مشاهده مي کنيد و کارت مورد نظرتان را انتخاب مي نمائيد.بنابراين، اجازه دهيد فرض مي کنيم شما مي خواهيد از کارت Visaي خود براي خريد چيزي استفاده کنيد. کافي است بر روي صفحه iCache بر روي Visa کليک کنيد تا اطلاعات آن بر روي يک کارت مجزا، که يک کارت پلاستيکي با يک نوار مغناطيسي است بارشود و سپس بر روي اين وسيله pop out کند. اين نوار مغناطيسي به شکل موقتي با داده هاي کارتي که شما انتخاب کرده ايد بار مي شود. شما اين کارت را درست مثل هر نوع کارت اعتباري يا debit کارت ديگرswipe مي کنيد و سپس آن را مجدداً به iCache اسلايد مي کنيد.اطلاعات ذخيره شده بر روي آن کارت براي حدود10 دقيقه ذخيره مي شود و سپس داده ها پاک مي شود. علاوه بر نوارهاي مغناطيسي کارت، شما همچنين مي توانيد بارکدها را بر روي iCacheآپ لود کنيد.بنابراين اگر شما بخواهيد به صورت آن لاين يک کوپن خريد را در فروشگاه مورد نظر خود خرج کنيد، مي توانيد آن کوپن را به پي سي خود دانلود کنيد و سپس آن را به iCache آپ لود کنيد وقتي در فروشگاه هستيد، مي توانيد آن را از روي صفحه iCache فرا بخوانيد تا مسئول صندوق آن را بر روي اسکنر بارکد بکشد.
  يکي از بزرگ ترين نقاط قوت iCache که مسلماً بر فروش آن تأثير مثبتي خواهد داشت، امنيت آن است. iCache، يک وسيله خوب مسافرتي براي افرادي است که نگران گم شدن يا به سرقت رفتن کارت هاي خود هستند. چه چيزي باعث مي شود تا اين کارت از ايمني زيادي برخوردار باشد؟ تلفيقي از رمز گذاري داده ها و امنيتي که از طريق اثر انگشت تأمين مي شود. داده هايي که بر روي iCache قرار مي گيرند از طريق ميکروچيپ هاي دروني آن رمزگذاري مي شوند. تمام اطلاعات مستقيماً و از طريق کابل USB بر روي بار مي شوند وهيچ نوع اطلاعاتي بر روي کامپيوتر شما ذخيره نمي شود. اين کار اساساً بدين معنا است که حتي اگر از داده هاي شما توسط سرور iCache نسخه پشتيبان تهيه شود، اين داده ها به بخش هايي شکسته مي شود که تنها مي توانند توسط iCache شما مجدداً با هم جمع شوند و به شکل اوليه برگردند. داده هاي شما به هيچ جايي ارسال نمي شوند مگر اين که شما از اثر انگشت خود براي تأييد استفاده مي کند، شما مي توانيد مطمئن باشيد که هيچ فرد ديگري بدون اطلاع شما نمي تواند از کارت تان بهره برداري نمايد. iCache زماني که به کامپيوتر شخصي شما متصل مي شود فقط کارت هاي جديد را قبول مي کند. تمام داده هايي که به اين وسيله بار مي شوند بايد با اطلاعاتي که شما طي ست آپ اوليه اين وسيله فراهم کرده ايد مطابقت داشته باشند. اگر فردي قصد سرقت يک کارت اعتباري را داشته باشد و کوشش کند اطلاعات آن کارت را به iCache لود کند، اين داده ها نادرست قابل شناسايي نخواهند بود. علاوه براين، اگر کسي سعي کند کارت را دستکاري کند، اين کارت غيرقابل استفاده خواهد شد زيرا اگر اين وسيله باز شود يا بخش هاي داخلي آن دستکاري شود، بدون استفاده خواهد شد. اين کارت تنها درصورتي کار مي کند که به طور مثبت، اثر انگشت شما را شناسايي کند.تا جايي که به تکنولوژي مربوط مي شود، استانداردهاي امنيتي iCache، استانداردهاي متداول در کارت هاي اعتباري عادي را پشت سر گذاشته است.
  حال که شما اطلاعاتي در مورد مکانيسم کارکرد iCache کسب کرديد، اجازه دهيد ببينيم چگونه از اين وسيله استفاده کنيم.

  استفاده از iCache
   
  اگرچه تکنولوژي iCache براي اطمينان از امنيت داده هاي شما کمي پيچيده است، اما اين وسيله را مي توان درست مثل هر نوع کارت اعتباري ديگري و درفروشگاه هاي مجهز به دستگاه هاي کارت خوان به کار گرفت.
  اگرچه استفاده ازiCache ساده است، اين وسيله نمي تواند تمام مشکلات مرتبط با کارت هاي اعتباري و کارت هاي debit را رفع کند، خصوصاً اگر شما ازآن به عنوان يک وسيله سفري استفاده کنيد. اول از همه، شما هنوز هم مجبور هستيد در هنگام سفر، با هر يک از کمپاني هاي کار ت اعتباري تماس بگيريد تا آن ها را آگاه کنيد که ممکن است از کارت آن ها در داخل يا خارج کشور استفاده کنيد. بنابراين، iCacheاين مرحله را از بين نمي برد.
  اگرشما قصد داريد از iCache به عنوان وسيله سفري همه کاره خود استفاده کنيد، ممکن است با مشکلات عديده و مهمي روبه رو شويد. همانطور که يک ضرب المثل قديمي مي گويد، با iCache، تمام تخم مرغ هاي تان را در يک سفر يک سبد مي گذاريد. بنابراين، اگر شما آن را گم کنيد و يا اين کارت به سرقت برود، همه چيز را از دست خواهيد داد. اگرچه هيچ کس ديگري قادر نخواهد بود از کارت iCache شما استفاده کند، در صورتي که دور از خانه باشيد هيچ کارت، ديگري در اختيار نداريد تا از آن استفاده کنيد. بازهم اشاره مي کنم، از دست دادن iCache به بدي گم کردن کيف پول تان است، با ايت استثناء که با استفاده از iCache، شما مجبور نيستيد نگران استفاده ديگران ازکارت تان باشيد و يک کارت اعتباري ديگر را به عنوان يدکي براي استفاده در مواقع اضطراري نيزدر دسترس داشته باشيد. يک مشکل ديگر که امکان دارد با آن برخورد کنيد اين است که ممکن است مسئول فروشگاه با اين وسيله آشنا نباشد. اگرشما ازاين وسيله در سفرها استفاده مي کنيد، ممکن است اغلب اوقات با اين مشکل مواجه شويد و در حالي که کارت هاي visa يا Master Card در سطح بين المللي شناخته شده هستند، iCache هنوز به اين محبوبيت وشهرت بين المللي دست نيافته است. يک مسئول فروشگاه در ناحيه دور Tuscan ممکن است به استفاده شما ازاين وسيله مشکوک شود. کارتي که از iCache شما pop up مي کند شبيه سمبل هاي آبي، سفيد و طلايي visa نيست. به جاي آن، اين کارت داراي يک علامت قرمز و سفيد کم تر معروف iCache است.همچنين، به دليل اين که iCache به نوار مغناطيسي متکي است. نمي توان آن را در مکان هايي که فقط ازکارت خوان هايي استفاده مي کنند که شماره هاي کارت را بر روي کاغذ برجسته مي کنند به کار گرفت.يک مشکل بالقوه ديگر براي iCache اين است که اين تکنولوژي ممکن است به سرعت قديمي شود. از آن جائي که ابزاري نظير iPhone و Blackberry، تکنولوژي هايي همچون تلفن، ايميل، اتصال اينترنتي، دوربين ها و موسيقي را با هم تلفيق کرده اند، منطقي است که آن ها به سرعت، کارت هاي اعتباري را نيز دراين ابزار بگنجانند. شايد iCache به ادامه انقلاب "همه چيز در يک وسيله" کمک کند.